Przedszkole nr 104 "Bajlandia" od  dnia 1.09. 2013 roku wchodzi w skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Poznaniu.

Dyrektorem zespołu została pani mgr Hanka Gadzińska.

Wicedyrektorem do spraw przedszkola została pani mgr Danuta Mizeraczyk.

Przedszkole nr 104 posiada 5 oddziałów liczących do 25 dzieci. Dysponujemy pięcioma salami dydaktycznymi wyposażonymi w pomoce dydaktyczne, układanki, gry, zabawki oraz kąciki tematyczne.
W  poszczególnych salach staramy sie tak organizować przestrzeń, aby była adekwatna dla każdej grupy wiekowej.            Przedszkole posiada osobne wejście od ul. Jesionowej. Dysponujemy także dużym ogrodem z ciekawym placem zabaw. W naszej placówce oferujemy smaczne i różnorodne posiłki, wydawane z naszej przedszkolnej kuchni. Istnieje możliwość dopasowania posiłków dla dzieci o specyficznych potrzebach żywieniowych. 

Godziny otwarcia naszego przedszkola są dogodne dla Rodziców- pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach od 6.00-17.30.

 

 Przedszkole zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa oraz pełną akceptację i życzliwość. Wykwalifikowana i kreatywna kadra wspiera indywidualny rozwój każdego dziecka. Wspomagamy rodziców w wychowaniu i opiece nad dzieckiem.

W pracy dydaktycznej wykorzystywane są elementy muzyki Batti  Strauss, metody Rudolfa Labana, MDS Marty Bogdanowicz, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Model Mobilnej Rekreacji Muzycznej oraz edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej.

Codziennie prowadzimy zajęcia z bajko i muzykoterapii, relaksacji i masażyki. W przedszkolu tworzymy warunki do nabywania przez dziecko umiejętności określonych w 17 obszarach podstawy programowej, zgodnie z jego możliwościami rozwojowymi. 

Dla dzieci organizowane są bezpłatnie:

                Dzieci odpłatnie mogą uczestniczyć w zajęciach z nauki pływania na basenie przy ul. Chwiałkowskiego oraz z zajęć tanecznych na terenie naszej placówki.

 

              Zajęcia w każdej z grup nauczyciele starają się organizować tak, aby wspomagały rozwój dzieci podczas odkrywania, przeżywania i eksperymentowania. 

W przedszkolu dbamy o aktywność ruchową dzieci na świeżym powietrzu,
w naszym przedszkolnym ogrodzie. Cyklicznie starszacy dbają i pielęgnują roślinki, które samodzielnie sadzą w kąciku przyrody.

Tematycznie prowadzimy także zajęcia kulinarne, podczas których dzieci przygotowują, między innymi sałatki owocowe, pieką pierniczki oraz pizzę.

Zgodnie z kalendarzem odbywają się uroczystości okolicznościowe "Jesienne przedstawienia", "Spotkanie z "Białym Orłem", "Jasełka," Spotkanie z Zajączkiem". Organizujemy także przedstawienia dla rodziców i dziadków z okazji ich święta. W każdym roku szkolnym organizowane są wycieczki w ciekawe miejsca agroturystyczne w okolicach Poznania. W związku z poznawaną tematyką dzieci biorą aktywny udział w życiu społecznym: spotkania z leśniczym w Dębinie, odwiedziny w remizie strażackiej, spotkania z policjanem i pielęgniarką, wizyta w schronisku dla zwierząt, drukarni, Instytucie Stomatologii, Muzeum Rogala oraz Teatrze Muzycznym i Palmarni. Dzieci przygotowują występy muzyczne, biorą także udział w comiesięcznych koncertach oraz licznych ogólnopolskich konkursach plastycznych. Podsumowaniem naszej pracy jest coroczny Piknik Rodzinny organizowany na terenie przedszkola,
w którym uczestniczą również mieszkańcy osiedla. 

 

 

 Zobacz koncepcję pracy (PDF)

 

 


© copyright bajlandia104.pl 2018