GRUPA I „KRASNOLUDKI”
Najmłodsze „Krasnoludki” to grupa dzieci 3-letnich, rozpoczynających swoją przygodę z przedszkolem. W ciągu dnia przedszkolaki leżakują przy muzyce relaksacyjnej lub bajkach. Zajęcia mają charakter zabaw integracyjnych. Dzieci nabywają umiejętności w zakresie samodzielnego jedzenia, higieny i ubierania się.
GRUPA II „SMERFY”
„Smerfy” – dzieci 3 i 4-letnie, uwielbiają śpiewać, tańczyć i bawić się przy muzyce. Dużą przyjemność sprawiają im prace plastyczne. Rozwój sfery społecznej wspierany jest przez stworzenie dzieciom wspólnej zabawy w grupie.
GRUPA III „PSZCZÓŁKI”
Dzieci 4 i5 letnie w grupie trzeciej „Pszczółki” najlepiej uczą się wyrażania uczuć oraz rozładowywania napięć w sposób aprobowany podczas zabaw. Mają też możliwość odgrywania różnych ról i sytuacji.
GRUPA IV „PUCHATKI”
„Puchatki” to grupa czwarta dzieci 5-letnich, które lubią ruch i aktywność, a wszystkie zajęcia połączone są z zabawami ruchowymi. Ze wspólnej zabawy dzieci wynoszą wiedzę na temat otaczającego je świata, uczą się zgodnej współpracy i samodzielności.
GRUPA V „SÓWKI”
Do najstarszej grupy należą 5 i 6-latki. Wiodące metody pracy stosowane podczas zajęć to metoda samodzielnych doświadczeń i zadań stawianych do wykonania, metoda problemowo-twórcza czyli angażowanie myślenia i inwencji muzycznej, a także plastycznej. 

© copyright bajlandia104.pl 2018